3D návrhy domů

Měsíční archív: Říjen 2013

Vizualizace domu

Vizualizace domů je v současné době velkým přínosem do světa moderních staveb. Plánujete postavit rodinný dům a nevíte zcela přesně, jak by měl vypadat? Toužíte po velké, dokonalé zahradě plné květin a keřů, ale nejste si jisti volbou a rozmístěním jednotlivých rostlin? V těchto a ještě mnoha jiných případech se můžete spolehnout právě na vizualizaci, díky které bude váš domov naprosto dokonalý a přesně podle toho, jak si vy sami přejete.

Vizualizace vlastně nahrazuje klasické hmotné modely různých staveb, které jsou v dnešní době trošku nepraktické. Vizualizace probíhá pouze na počítači a můžete se tak na jakýkoli model domu podívat z mnoha různých úhlů.

A nejde samozřejmě jen o stavbu jako takovou, ale i například o prostory v interiéru, které jsou rovněž pro výběr nemovitosti velmi důležité. Vzácným příkladem jsou developerské projekty, které by se bez vizualizace rodinných nebo bytových domů a jejich vnitřních prostor obešly jen velmi těžko. Na trhu by se zkrátka a dobře příliš neuplatnily a jen velmi těžko by ještě před zahájením stavby našly nějaké zájemce o koupi.

Vizualizaci si můžete ale vytvořit i doma sami a nemusíte se přitom obracet na různé stavební firmy nebo architekty. Na internetu najdete bez problémů ke stažení zdarma programy, s jejichž pomocí dosáhnete toho nejlepšího výsledku. A nemusíte přitom ani umět příliš s počítačem nebo podobnými programy. Všechny mají k dispozici velmi podrobný návod, díky kterému se snadno zorientujete a navrhnete si domov tak, jak si jej představujete. Pokud si nejste svým vlastním návrhem jisti, můžete celou věc svěřit odborníkům a ušetřit si tak veškeré starosti.

Na základě hotové vizualizace se pak můžete rozhodnout, co je potřeba v domácnosti upravit nebo naopak zcela odstranit. Jen tímto způsobem si můžete vytvořit harmonický domov, který navíc bude vypadat po designové stránce zcela dokonale.

Vložil Vizualizace rodinných domů | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Fasáda domu ukázka vizualizace

Fasádu, která bude rodinný nebo bytový dům zdobit ještě celou řadu let je bezpochyby dobré vidět dopředu. Už jen z toho důvodu, že omyly a chyby se v tomto případě opravdu velmi těžko napravují a pochopitelně to sebou nese i poměrně vysoké a zbytečné výdaje. Rozhodně byste v tomto případě měli využít různých ukázek, které vám značně napoví, zda je vybraná fasáda skutečně ta pravá nebo nikoliv.

Vizualizace je tím nejlepším řešením, jaké si můžete zvolit. Vždy je velmi důležité, abyste si barvu fasády vybrali správně a to už z toho důvodu, že bude vás a váš dům a domov doprovázet ještě několik let.

Typ fasádní barvy je pochopitelně také důležitý, ale tuto problematiku budete zajisté konzultovat s odborníkem a to včetně práce, která bude nakonec provedena. Pokud nemáte v tomto směru žádné zkušenosti nebo jen zkušenosti minimální, rozhodně byste se měli obrátit na odborníky, protože špatně udělaná fasáda je taky nefunkční fasáda. A na to je třeba myslet.

Spoustu ukázek vizualizací, které již byly navíc realizovány, najdete na internetu. Zejména pak na internetových stránkách firem, které se buď zabývají přímo vizualizací, nebo pracemi, které jsou přímo spojeny s fasádami. Počet a kvalita odvedených prací v rámci vizualizace hodně odpovídá o i dobrém jméně společnosti. Pokud má firma dobrou historii, nemusíte se obávat obrátit se se zakázkou přímo na ni. Díky ukázkám navíc můžete zjistit, že doposud vybraná barva fasády nemusí být zrovna ta pravá.

Některé stavební firmy mají mimo jiné k dispozici rovnou celé katalogy, které jsou plné různých fotografií a již realizovaných zakázek a to nejen v rámci fasády. Nemusíte se bát ani svých vlastních návrhů a pusťte na uzdu svou fantazii. To, co máte na mysli, můžete bez problémů vidět díky vizualizaci a nakonec si odsouhlasit, zda je to skutečně to pravé.

Vložil Vizualizace pro fasády domů | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Vizualizace fasády online

Barva i kvalita fasády je neopomenutelnou součástí každého rodinného nebo bytového domu. Vždyť je to právě fasáda, která vás musí na první pohled upoutat a zároveň vypadat natolik dobře, že bude dotvářet dokonalý vzhled vašeho domova. Fasáda přitom nemá jen dobře vypadat, ale musí být i zcela funkční a chránit váš domov ze všech stran. Kvalitní fasádou se totiž vyhnete naprosto zbytečným výdajům, které by vás do budoucna mohly potkat v případě, že si vyberete špatně. A všichni velmi dobře víme, že fasáda není nijak levná záležitost.

Barva fasády by měla být vybírána nejen podle vašeho nejlepšího uvážení a podle toho, co se vám líbí.

Navíc je třeba brát ohled i na okolní domy a celkové prostředí, ve kterém se váš dům nachází. Zejména v některých obcích, které v České republice jsou, je nutné dávat pozor. Názory stavebních úřadů se liší a na nevhodnou barvu vaší fasády by mohl kdokoli vznést stížnost. Potíže zato rozhodně nestojí.

Je mnoho důvodů, proč si předem promyslet barvu i typ fasádní barvy. Díky vizualizacím si ale můžete ušetřit všechny starosti a rovnou si nechat, nebo si sami navrhnout, barvu fasády. V současné době je volně k dispozici hned několik programů, s jejichž pomocí si můžete doma navrhnout fasádu rodinného nebo bytového domu, navrhnout si, jak bude vypadat nábytek a různé doplňky ve vašem interiéru nebo dokonce zahradu, se kterou by vám vždy měl pomoci odborník – není to nijak jednoduché. Záleží ale pochopitelně jen na vás, zda si uděláte návrh sami nebo se spolehnete na odborné firmy, které vám během několika hodin nebo dní, jsou schopny dodat návrhy v kompletním provedení.

Pochopitelně jsou s tím spojeny i další náklady, za vizualizaci se v tomto případě cena pohybuje okolo 2 000,- Kč. 

 

Vložil Vizualizace pro fasády domů | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Vizualizace exteriérů

Domov netvoří jen příjemné prostředí v samotné domácnosti a tedy v interiéru, ale i exteriér je velmi podstatnou součástí harmonického domova. Snaha o vytvoření praktického a dokonalého domova převládá snad u každého z nás, a pokud chcete mít zcela jasnou představu o tom, jak by váš domov měl vypadat, spolehněte se na vizualizaci. Díky vizualizaci totiž snadno uvidíte, jak bude vypadat vaše domácnost uvnitř, ale vytvoříte si i jistou představu vaší zahrady a bezprostředního okolí domu, jehož vzhled a uspořádání je rovněž velmi podstatné.

Vizualizaci si můžete vytvořit doma zcela sami bez vedlejších nákladů a to za pomoci jednoduchých programů, se kterými se snadno pracuje a nemusíte být kdovíjaký počítačový profesionál. Pokud si ale chcete ušetřit práci i čas, svěřit se můžete do rukou zkušených profesionálů, kteří vám během několika dní vytvoří grafický návrh ve 3D podobě. Pokud navrhujete zahradu a chcete, aby byla skutečně dokonalá, rozhodně byste měli tento nelehký úkol svěřit někomu, kdo tomu skutečně rozumí. Navrhnout zahradu správně a funkčně totiž není vůbec snadné a i sebemenší detaily hrají opravdu velkou roli.

Do exteriéru lze ale zahrnout i další věci a doplňky. Nezbytnou součástí některých zahrad je v dnešní době například bazén. Ten nemusí být velký, ale měl by být umístěn na slunném místě a hlavně tak, aby opticky zabíral co nejmenší prostor na zahradě. Bez problémů se vám na zahradu pak totiž vejde jeden nebo dva záhony, drobné keře nebo květiny. Každý samozřejmě nemusí toužit jen po bazénu, kde by bylo možné v letních měsících svlažit tělo, ale například po záhonech a různých květinách, které jsou dokonalou ozdobou každé zahrady. A přitom se nemusí jednat jen o zahradu k vašemu rodinnému domu. Poměrně dost jsou vizualizace využívané zejména z hlediska developerských projektů. Zejména v těchto případech je nutné, aby byl předem vytvořen projekt, na jehož základě každý budoucí zájemce o nemovitost uvidí, jak vypadá interiér i exteriér budoucího domova.

Vložil Vizualizace rodinných domů | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vizualizace fasády zdarma

Fasáda je vlastně takovou konečnou fází, kterou prakticky uzavíráte celou stavbu nebo rekonstrukci rodinného nebo bytového domu. Ale to ani zdaleka není důvodem, proč by se výběr vhodné fasády neměl zanedbávat. A je jedno, zda mluvíme o typu fasády nebo snad o barvě, kterou si dům ponese i po několik desítek let. Pokud je typ fasádní barvy dobře vybrán, nemusíte si několik let dělat s fasádou těžkou hlavu nebo ji dokonce nechat dělat znovu. Fasáda vám zkrátka a dobře vydrží, bude dobře vypadat a navíc bude váš domov chránit zejména proti přírodním vlivům a plísním.

Typ fasádní barvy proto není dobré zanedbat zejména z hlediska funkčního, a pokud nejste v tomto směru dostatečně informováni nebo si nevíte rady, bezpochyby se svěřte do rukou odborníka.

S čím si ale můžete poradit zcela sami, je barva fasády. V současné době máte totiž hned dvě možnosti, jak se přesvědčit o správné barvě fasády, která by se vám nejvíc líbila a navíc, která by zcela odpovídala požadavkům okolního prostředí. Fasádní barva by totiž vždy měla ladit s celkovým dojmem rodinného nebo bytového domu a i se svým okolím a domy okolo. Obecně se doporučuje, abyste vybírali spíš barvy přirozené, které nikde nebudou působit jako pěst na oko a budou vypadat harmonicky. O všem se ale můžete přesvědčit s pomocí profesionální vizualizace.

Pokud se svěříte do rukou profesionálů a necháte si vizualizaci fasády zhotovit například v některé z fasádních studií, rozhodně se nevyhnete výdajům navíc. Zaplatíte minimálně 1 500,- Kč za návrh, který vám ale nadobro zůstane. Vizualizaci si můžete za pomoci jednoduchých programů vytvořit i doma. Pravdou je, že budete muset investovat trošku svého volného času, ale ušetříte na finančních výdajích. Taková vizualizace je totiž zcela zdarma a to včetně stažení programu, díky kterému docílíte těch nejlepších výsledků.

Vložil Vizualizace pro fasády domů | Štítek , , , , | Zanechat komentář