3D návrhy domů

Měsíční archív: Září 2013

Architektonické vizualizace

Začínáte se stavbou rodinného domu nebo jen s rozsáhlou rekonstrukcí vašeho stávajícího domova? V dnešní době rozhodně není nemožné vidět celý projekt ve velmi živých barvách předem. Díky vizualizaci budete mít naprosto jasno v tom, jak bude celý projekt vypadat ve své konečné fázi. Na tomto základě pak můžete zvolit drobné úpravy a to jak ve stavbě, tak i v celé skladbě interiéru. Záleží pochopitelně jen na tom, co se vám samotným líbí a co byste doma chtěli mít nebo nechtěli. Architektonická vizualizace je profesionální návrh jak interiéru, exteriéru, tak i například celé stavby.

Vzhledem k tomu, že celý projekt pochází z rukou naprostých odborníků, nemusíte se obávat, že by snad bylo v konečné fázi dokončení stavby nebo prací, něco špatně. Nutno podotknout, že architektonické vizualizace jsou stále více oblíbené a rozhodně se není čemu divit. Kdo by taky nechtěl mít domov přesně podle svých představ a to do těch nejmenších detailů. Mimo jiné se v současné době žádný projekt neobejde bez profesionální vizualizace. Dvojnásobek to platí v případě, že se jedná o developerské projekty, které prozatím nejsou realizovány a budoucí majitelé bytů si je tak nemohou prohlédnout osobně. Díky 3D návrhům si je ale mohou prohlédnout doslova do detailů.

Architektonická vizualizace vždy musí být provedena s ohledem jen na ten nejlepší výsledek v rámci požadavků daného klienta. I to je jeden z důvodů, proč si na tuto práci najmout skutečného profesionála – buď na doporučení svých přátel, nebo na základě recenzí, které najdete zejména na internetu. Konečným výsledkem je pak kompletní vzhled interiéru a exteriéru. Nejde ale jen o skladbu a velikost jednotlivých místností, ale i například o vybavení, rozmístění nábytku a osvětlení nebo drobných doplňků.

Každý si ale pochopitelně může sám říct, co je třeba do architektonického návrhu zahrnout, co je možné vynechat. Každá společnost pracuje s ohledem na požadavky svého klienta.

Vložil Profesionální vizualizace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vizualizace fasády online

Vybrat adekvátní barvu fasády není nijak jednoduchý úkol. Fasáda má totiž nejen funkci estetickou, dělá dům domem a musí dobře vypadat, ale především má funkci ochranou, což je rovněž velmi důležité. Ačkoliv se z estetického hlediska zdá, že je to snadné, opak je pravdou. Barva fasády vytváří celkový vzhled domu, jeho dojem, musí se k rodinnému domu hodit. A to nejen k samotnému domu, ale i k celkovému prostředí okolo. Navíc je nutné zohlednit ostatní rodinné domy v okolí a přizpůsobit barvu fasády i jim. Nikdy není dobré, aby váš dům jen díky barvě působil jako pěst na oko. Jak tedy správně vybrat, aniž byste byli ve finále zklamáni?

Ještě předtím, než řeknete ano první barvě, kterou jste viděli, dejte pozor. Barva ani zdaleka nemusí vzhledově sedět k vašemu domu, a proto je vhodné, abyste se v první řadě přesvědčili o tom, že skutečně vypadá dobře a vašemu domu doslova sluší. K tomu vám dokonale poslouží vizualizace fasád. Program, ve kterém se můžete přesně podívat, jak bude váš dům vypadat, si můžete buď stáhnout z internetu, nebo si zvolit online vizualizaci, se kterou bude vše podstatně jednodušší. Nebudete muset nic stahovat a navíc se rovnou můžete obrátit na firmu, která poskytuje jak vizualizaci obvykle na svých stránkách a taky zhotovení fasády, kterou si sami vyberete. Pokud si s výběrem vhodné fasády nebudete vědět rady, nemusíte se obávat obrátit na odborníka. Proč taky ne, vždyť fasádu, kterou na domě budete mít, si vybíráte třeba si na celý život.

Nezapomínejte, že vše není jen o samotné barvě v rámci vzhledu vaší fasády. Vybrat si totiž musí i typ fasádní barvy, což byste měli přenechat konzultaci s odborníkem, pokud nejste v tomto směru příliš zběhlí. Vizualizace fasády vám napoví jen v rámci barvy jako takové, nikoli v jejím typu.

Lze si vybírat například ze silikonových, akrylátových nebo silikátových fasádních barev, které jsou u nás obecně velmi používané.

 

Vložil Jak vytvořit vizualizaci | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Návrhy zahrad

Máte-li u rodinného domu velkou a prostornou zahradu, zajisté pomýšlíte i na to, že by neměla v žádném případě zůstat prázdná. Vybrat musíte správné rostliny, keře, ale i například stromy. Pochopitelně jen v případě, že o ně skutečně stojíte a že jejich výsadbu zahrada umožňuje. Obecně se doporučuje, abyste se na zahradách u rodinných domů nebo chat vyhnuli zejména velkým stromům, které během let dorůstají do takových výšek, že by až mohly ohrozit svým pádem dům a tak i jeho obyvatele. Pokud si se svou zahradou nevíte rady, obraťte se na odborníka, který vám se správným výběrem rostlin pomůže a navíc je schopen celou práci zrealizovat za vás.

Naopak jste-li zkušeným zahradníkem, rozhodně se nemusíte obávat, pustit se do celého projektu sami. Jak na to? Poradíme vám!

Velkým pomocníkem jsou v současné době různé programy, s jejichž pomocí si můžete navrhnout zahradu podle toho, jak si ji představujete. S ohledem na rozmístění rostlin, jejich vzájemné vzdálenosti a dalších aspektů. Samotný program vám většinou neporadí, ale spoustu informací se můžete dočíst jak na internetu, tak i například v odborných knihách. Samotný program je pochopitelně vybaven návodem, díky němuž si opravdu hravě poradíte a nemusíte být přitom ani žádný počítačový expert. Vaše představy o dokonalé zahradě tak můžete mít uloženy v počítači už během několika minut.

Sami se můžete přesvědčit o tom, jak je to jednoduché. Návrh vaší zahrady si můžete vytvořit sami a následně jej jen zkonzultovat s odborníkem, pokud si například nejste některými rostlinami jisti. Více méně se na odborníka můžete obrátit s jakýmkoli problémem, který vás potká. Na základě hotového návrhu pak můžete pokračovat k samotné realizaci, která vám rozhodně nijak nerozhodí, pokud máte v zahradničení už nějaké zkušenosti. Vždy je ale nutné myslet na to, aby se vám samotným zahrada líbila a zcela splňovala vaše představy a požadavky.

Vložil Návrhy pro exteriéry | Štítek , , | Zanechat komentář

Vizualizace zahrady

Zdá se vám, že navrhnout zahradu je stejně jednoduché, jako navrhnout například vybavení do domácnosti? Opak je pravdou. I při budování zahrady je nutné dodržovat určitá pravidla, protože jinak se dostanete v zahradě do absolutního chaosu, ani jedna rostlina nevynikne, nebude vypadat dobře a navíc v mnoha případech je i velmi složité, abyste se jí snadno zbavily.

Ne nadarmo se říká, že zahradu by měl navrhovat jen opravdový odborník, který skutečně ví, co dělá a jak co patří.

Při navrhování zahrady se totiž musíte držet nejen toho, jaké květiny a rostliny byste na zahradě pěstovaly nejraději, ale pozor si musíte dát například i na stav a kvalitu půdy, na světovou stranu zahrady a další aspekty, díky kterým se bude rostlinám na zahradě dařit, a budou vytvářet dokonalou atmosféru. Je absolutní nesmysl přijít do obchodu a začít zběsile nakupovat jednotlivé rostliny s tím, že ta a ta se vám líbí a tudíž byste si ji i chtěli vysadit. Z praktického hlediska je to totiž to nejhorší, co můžete udělat.

Pokud se svěříte do rukou opravdovému odborníkovi, rozhodně nebudete litovat. Za návrh zahrady zaplatíte v současné době minimální částku a můžete si být naprosto jisti, že zahrada bude naprosto funkční a vy ji po několik let budete moct využívat tak, jak jste původně zamýšleli. Návrh zahrady totiž nezahrnuje jen rozmístění jednotlivých rostlin, keřů nebo stromů na zahradě, ale i jejich druh. Některé druhy rostlin se k sobě zkrátka a dobře nehodí a to nejen kvůli svému vzhledu, ale vzájemně se vedle sebe ani nemusí snášet. Pokud zahradničení příliš nerozumíte, rozhodně byste se do ničeho neměli pouštět sami. Bezhlavé nakupování rostlin by byly jen vyhozené peníze.

V současné době jsou trendem moderní zahrady, které zpravidla zahrnují jen moderní květiny, které jsou plné barev, ale rovněž je nutné brát ohled na jejich uspořádání.

Vložil Návrhy pro exteriéry | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Vizualizace interiéru

Navrhnout si vlastní domácnost není více méně nijak složité nebo těžké. Stačí si jen ujasnit, do jakého stylu ji budete ladit, jaký chcete nábytek a jak jej uspořádat. V případě menších místností je to poměrně jednoduché, protože s nákupem nábytku se budete krotit, nebude ho potřeba moc a při ohledu ušetřit místo si nebudete pořizovat věci, které nevyužijete nebo je nezbytně nepotřebujete. Naopak pokud zařizujete větší byt, často většina z nás podléhá představě, že je nutné zaplnit každý prázdný kout a často tak nakupujeme hlouposti, které stejně o několik měsíců později vyhodíme nebo prodáme. Tomu se můžete snadno vyhnout jediným způsobem.

Pokud si předem celou domácnost navrhnete, nebudete mít potřebu kupovat nic navíc. Mimo jiné si nebudete muset během nákupu představovat, jak by ta či ona skříňka nebo komoda vypadala v jakékoli místnosti. Své představy si totiž navrhnete v programu na vizualizaci interiéru a následně už jen podle toho budete postupovat v nákupu. Programy na vizualizaci je možné stáhnout bez problémů na internetu, kde jsou k dispozici zcela zdarma a to včetně návodů, jak během navrhování postupovat. Uvidíte, že ať už si zvolíte jakýkoli program, rozhodně nebudete litovat. Navíc si s ním zajisté hravě poradíte, protože práce s nimi je velmi jednoduchá a návrh celé domácnosti bude doslova raz, dva hotový.

Nejde ale jen o samotný návrh domácnosti a umístění kusů nábytku. Pozor byste si měli dávat už při samotném výběru nábytku. V první řadě se musíte držet stylu, protože nábytek se k sobě musí hodit a vytvořit tak svými barvami i typem harmonickou domácnost, kde bude převládat dobrá atmosféra. Obecně se doporučuje, aby byl nábytek do jedné místnosti vybírán ve stejných nebo alespoň hodně podobných barvách. Nakonec pak stačí, abyste do místnosti dali takový doplněk, který bude vynikat a věřte, že budete s výsledkem maximálně spokojeni.

Vložil Profesionální vizualizace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vizualizace interiérů program

S pomocí vizualizace si nemusíte navrhovat jen koupelnu nebo kuchyni. Například při rozsáhlých rekonstrukcích rodinných domů nebo celkového interiéru bytu, vám dokonale poslouží právě vizualizace. Díky ní si totiž můžete navrhnout domácnost přesně podle vašich představ a požadavků. Programy jsou snadno k sehnání zejména na internetu. Bezpochyby je jejich největší výhodou, že je pořídíte zcela zdarma, stačí je jen stáhnout a během několika minut tak můžete začít pracovat na vytváření vašeho nového domova. Zdá se vám to až moc jednoduché? Opravdu to tak je.

Nemusíte se obávat, že byste si snad s programem neporadili. Jsou velmi jednoduché a vytvořené tak, aby s nimi mohl pracovat i absolutní laik. Nemusíte být žádný počítačový mág nebo expert na interiéry. Bude vám stačit představa o tom, jak by váš domov měl vypadat. Většinou máte k dispozici i videonávody nebo psané návody, jak s programem zacházet, jak vložit fotografie nebo vytvořit různé geometrické obrazce, které jsou pro návrh interiéru rovněž poměrně důležité. Práce s nimi je snadná a na internetu můžete najít celou řadu různých tipů, jak s nimi pracovat a co všechno program umí.

Většina z nás má zhruba představu o tom, jak by domov měl vypadat. Záleží ale i na drobných doplňcích, kterými si mnozí z nás nemusí být jisti. Právě díky vizualizaci se můžete snadno přesvědčit o tom, co bude ta nejlepší volba pro vaši domácnost. Program na vizualizaci vám sice neporadí, jak jednotlivé kusy nábytku v místnosti poskládat, dokonce vám ani nevykalkuluje konečnou cenu, ale budete si absolutně jisti, že vytváříte domov, ve kterém se budete cítit dobře a navíc vše bude sedět jako na míru vyrobené.

Pokud si nejste jisti svými nápady, zdají se vám nerealizovatelné nebo máte jakékoli pochybnosti, rozhodně se nemusíte obávat a obraťte se na odborníka. Existují jistá poradenství a většina z nich je buď zdarma, nebo za minimální poplatek.

Vložil Jak vytvořit vizualizaci | Štítek , , , | Zanechat komentář

Návrhy koupelen

Vybrat správnou koupelnu není nijak jednoduché. Už jen z toho důvodu, že většina z nás vybírá koupelnu prakticky na celý život. Navíc i většina z nás má alespoň zhruba představu o tom, jak by koupelna měla vypadat, jaké by měly být materiály v koupelně, nebo například kde bude umístěn nábytek a další nezbytnosti do koupelny. Co je ale velmi často opomíjeno, že koupelnu je nutné navrhnout i z té praktické stránky. Jednak vše musíte mít po ruce, a pokud je v domácnosti více osob na jednu koupelnu, musí vytvořit dostatek prostoru prakticky pro všechny.

Vzácným příkladem je ranní čištění zubů. Pokud si čistíte zuby u umyvadla, nesmíte bránit průchodu jiné osoby do koupelny nebo z koupelny.

I z tohoto důvodu se umyvadla neumisťují v bezprostřední blízkosti dveří. I s malými koupelnami se dají dělat doslova zázraky, ale sami to zvládnete jen velmi těžko. Malé koupelny většinou potřebují zásah pravého odborníka, který přesně ví, jaké budou ty nejlepší varianty. Při navrhování koupelny je totiž nutné, aby se každý držel hned několika pravidel. Jen tak se pro vás koupelna stane absolutně funkčním prostorem. V první řadě je třeba si ujasnit hned několik důležitých aspektů. Jedním z nich je, zda by v koupelně měla být umístěna toaleta, zda se spokojíte se sprchovým koutem nebo si raději dopřejete prostornou vanu. Je potřeba brát ohled i na velikost prostoru.

V současné době je mnoho možností, jak si navrhnout koupelnu. Buď si ji navrhnete zcela sami a následně si už jen vyberete koupelnové studio, které provede montáž, nebo se svěříte do rukou odborníka, který vám nejen poradí, ale navíc celou práci včetně návrhu odvede za vás. Návrh koupelny je možné udělat buď s pomocí různých počítačových programů, nebo u některých studií, které mají na svých internetových stránkách k dispozici konfigurátor koupelen.

Užívání konfigurátoru je zcela zdarma a postup, jak koupelnu navrhnout, je velmi jednoduchý.

Vložil Návrhy interiérů | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Program na vizualizaci koupelny

Koupelna je neodmyslitelnou součástí domácnosti. Bez dobré koupelny s vanou nebo prostorným sprchovým koutem bychom si jen velmi těžko dokázali představit pohodový večer. Vždyť v koupelně den začíná a taky končí. I to je jedním z hlavních důvodů, proč by vám koupelna měla sloužit naprosto dokonale, měla by být zcela funkční a navíc se v ní musíte cítit dobře. Protože když se někde cítíte dobře, můžete si i příjemně odpočinout.

Výběr správné koupelny je velmi náročný proces. Navíc všichni chceme koupelnu v první řadě vidět, než si ji skutečně pořídíme. Pokud si ji dokážete představit přímo v domácnosti, máte prakticky vyhráno. Ale vidět koupelnu přímo u vás doma je podstatně lepší, protože i na poslední chvíli můžete udělat drobné změny. Ať už se týkají umístění koupelnového nábytku nebo snad výběru materiálu, například pro kachličky. V současné době máte k dispozici hned několik počítačových programů, které vám umožní, abyste si přímo doma navrhli koupelnu tak, jak si ji představujete.

Programy na vizualizaci koupelny jsou velmi jednoduché a věřte, že i ten největší počítačový amatér si s nimi snadno poradí. K těmto speciálním programům navíc seženete návody, jak s nimi zacházet a jak si koupelnu v rychlosti a do posledního detailu navrhnout přímo doma. Jednotlivých programů je poměrně dost a vy si můžete vybírat například ty, které jsou k dispozici na internetu ke stažení a to zcela zdarma. Za návrh koupelny tak nezaplatíte z vlastní kapsy ani korunu navíc.

U většiny programů, které jsou zdarma, se setkáte s videonávody, které vám ještě víc usnadní práci. Jednak můžete vkládat fotografie, které jste právě pořídili, vkládat různé geometrické tvary nebo se podívat na prostorové navrhování. Programy vám umožňují vidět nábytek na různých místech v prostoru a to dokonce mnohdy v dvourozměrném náhledu. Nutno podotknout, že u většiny programů je možné navrhovat jakoukoli místnost, na kterou právě pomyslíte. Pokročilejší verze různých programů vám dokonce umožní, abyste si mohli navrhnout rodinný dům nebo rovnou celý byt.

Vložil Vizualizace domácností | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vizualizace dětských pokojů

Dětský pokoj je vlastně takovým dokonalým útočištěm pro dítě. Dokonalým ale platí jen v případě, že se v něm dítě cítí dobře a je naprosto správně zařízen. Dítě během období svého růstu vyžaduje něco zcela jiného. Vždy byste se ale jako rodiče měli striktně držet toho, co je pro dítě přínosem, co se mu líbí a pochopitelně, i co bude během let potřebovat. Něco jiného přitom potřebuje batole a školáček, který právě nastoupil do první třídy. Vždy byste ale pokoj měli zařídit podle aktuální potřeby dítěte.

Bez vizualizace jednotlivých místností – nemusí se totiž vždy jednat jen o dětský pokoj, se už dnes většina z nás rozhodně neobejde. A není se čemu divit.

Díky vizualizaci totiž přesně uvidíte, jak bude nakonec pokoj vypadat a případně si dle svých požadavků nebo požadavků dítěte upravit jeho vzhled a vybavení. Vizualizaci v současné době poskytuje hned několik profesionálních společností a za pomoci odborníků tak můžete sestavit pokoj přímo na míru vašemu dítěti. Nejen že bude zcela podle jeho a vašich vlastních představ, ale navíc bude splňovat veškeré bezpečnostní požadavky, které sice nejsou nutností, ale doporučuje se na ně hledět. Takových firem a opravdových odborníků najdete hned několik, vždy si přečtěte recenze nebo si nechte někoho doporučit. Je tak si totiž můžete být jisti kvalitou služeb.

Pokud je vaše dítě v již takovém věku, že je schopno vyjádřit svůj názor, rozhodně byste jej měli brát v potaz. Přeci jen, nezařizujete pokoj pro sebe, ale hlavně pro své dítě, které se v pokoji musí cítit dobře a pokoj se mu musí líbit. Dítě musí mít v pokoji dostatek prostoru pro učení, nesmí chybět psací stůl ani úložné prostory na veškeré potřeby. Pokud si s výběrem některé nábytku do dětského pokoje nejste jisti, neváhejte se obrátit na odborníky, kteří přesně vědí, co je potřeba.

Vložil Návrhy interiérů | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Návrhy dětských pokojů

Na dětském pokoji nejvíc záleží. Nejde jen o společné prostory, které s celou rodinou obýváte, ale i o ty, které vaše děti obývají samy. V dětském pokoji se totiž každý musí cítit dobře a hlavně bezpečně. Je hned několik zásad, kterých by se měl držet každý rodič v případě, že zařizuje zcela nový pokojíček pro dítě. Pochopitelně záleží i na tom, pro jak velké dítě pokoj zařizujete.

Ať už je vaše dítě v jakémkoli věku, vždy by mu pokoj měl poskytovat co největší pohodlí a dostatek prostoru. I z tohoto důvodu je vhodné, abyste si v první řadě nechali udělat návrh dětského pokoje, nejlépe ve 3D provedení, a až potom se zabývali samotnou realizací nebo drobnými úpravami.

Navíc pokud je vaše dítě už odrostlejší, například ve školním věku, rozhodně by si samo chtělo říct, co se mu líbí, nelíbí nebo co by naopak chtělo v dětském pokoji mít či nemít. Dbejte proto i zájmů svého dítěte a nejen na vlastní fantazii a představu.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že nejdůležitější věcí je právě design, opak je pravdou. Design celého pokoje hraje sice velmi významnou roli, ale v první řadě je nutné brát v potaz zejména funkčnost. Příkladem je takový pokojíček pro dítě, které jde právě do školy. V takovém případě musí mít v pokoji své místo, kde se bude věnovat učení, místo, kam ulehne ke spánku, uloží si hračky a nakonec je zase vytáhne a bude si hrát. Zdá se vám to nemožné například v malých bytech? Není to ani zdaleka nic nemožného, protože pokud budete vědět, jak sestavit nábytek, jak jej v místnosti, nebudete mít sebemenší problém.

Právě ke správnému rozmístění vám dokonale poslouží návrh, díky kterému sami uvidíte, jak bude nakonec dětský pokojíček vypadat. Nakonec můžete posoudit, co by se mělo změnit, co je třeba nahradit nebo naopak přeskládat. S návrhem dětských pokojů to jde zkrátka a dobře všechno mnohem snáze.

Vložil Vizualizace domácností | Štítek , , , , | Zanechat komentář